Jdi na obsah Jdi na menu
 


http://fcstrojarna.sh.cvut.cz/holky/?dodatek=commentary&idclanku=100

Zrcadlo, zrcadlo,řekni mi kdo je ....

FC Strojárna         Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi,  kdo je na fotbalovém světě nejfotbalovější, a zrcadlo odpovědělo: Sebranka. Jedním dechem však musím dodat, že nejlepší, nejhezčí a nejsuprovější holky nosí dres S t r o j á r n y . Strojárna mi vzala kus srdce a právě ony jsou pro mě jasné vítězky. Nic na tom nevezme ani fakt, že Sebranka v pěti válcuje své soupeře a jsem přesvědčen, že i ve čtyřech by v širé dáli jen těžko hledaly sobě rovného.

         Holt když někdo umí, tak někdo umí. Sebranka nezná slovo prohra, nezná slovo milosrdnost a ve finále jasně potvrdila, že fotbal v ženském podání může být pěkná exhibice.

         Letošní konec strahovské ligy si ještě dlouho budu pamatovat nejen kvůli tomu, že jsem dostal premiérovou pusu od Dáši. Těch podnětů a událostí bylo vícero a určitě nebudu jediný, komu ta suprová noc zůstane v paměti na dlouhé časy, ale pojďme hezky popořádku…

         Úterní večer by se klidně mohl přejmenovat na večírek plný demolice. Ten začal s příjezdem plzeňských rowdies, ty hned po příjezdu zaujala zánovní okna na strahovských toaletách a s lehkostí jim vlastní je nám úspěšně zdemolovala. Bez ohledu na to, že chudičcí studenti budou mít od příštího kvartálu zase o nějakou tu desetikačku dražší kolejné. Demolice to však nebyla poslední!

         Vyhlašování vítězů a předání stříbrných medailí proběhlo bez komplikací, holky myslely na své fanoušky a prokázaly skvělého obchodního ducha. Ve výhodném poměru vyměnily půllitr zelené za litřík rumu, no prostě kauf  večera. Až se letos budou podávat nominace na Nobelovu cenu za ekonomii, tak znám už svého kandidáta.

Strojárna

         Na Rychtě rum nestihl ani dvakrát oběhnout stůl a pohotová obsluha musela zasahovat. Rum místo do žížnivých hrdel všech přátel fotbalu mířil na bar, do chladivého mrazáku.(Lihovina byla vydána zpět po odchodu z restauračního zařízení. pozn. red.)

          Ušlý zisk z propitého rumu, to nebyla jediná škoda, kterou majitel Rychty utrpěl. Napřed jedna ze zástupkyň konkurenční 1. FC dostala výstražné pupendo takřka všemi kovovými mincemi, které kdy Česká národní banka vydala (škoda jen, že pan Tůma neschválil vydání i kovové stokoruny). Kultovní hra sklidila úspěch a tak se rozjelo druhé kolo… S úslovím „když radosti není dosti, radujme se z maličkostí“ si moc neporozuměl rychtovní stůl a té radosti bylo víc, než jeho mez pevnosti v ohybu. Bytelný stolek svojí zkoušku radosti nevydržel, rozdělil se na dvě části a další problém byl na světě, píšu si hmotná škoda římská dvě. Třetí ujma na majetku SUZu je evidována na bloku 7 - osvětlení).

           Další stop destinaci byl klub 11. Kdo došel později může litovat, přišel totiž o two man show v podání Davida a Luboše, kteří po jasné prohře ve stolním fotbálku od holčičího týmu Gabča&Ruža museli podlézat. Na tom není nic zvláštního, ale připojíme-li k tomu fakt, že skoro páni inženýři předtím než vymetli špinavou podlahu, museli dát kalhoty dolů, máme malý škandal na světě! Každopádně kluci si svých pár minut slávy užili a jejich počin stojí za zapsání do „strojárenského“ deníčku.

          S úderem druhé hodiny ranní jsem bohužel prohrál svůj „barový match“ s týmem béčka a nastala doba temna. Z doslechu vím, že těch zajímavých momentů se ještě odehrálo dost, ale jejich výčet by byl nad rámec osnov těchto stránek.

         Touto cestou bych chtěl ještě zalobovat za Pedrovo ztracený foťák, jestli ho třeba někdo nenašel, nemáme totiž co publikovat z večera :(

         Sezóna skončila! 1. FC svůj boj o prvoligovou účast zvládla a i příští sezónu bude hrát nejvyšší soutěž. Co se týká ostatních týmů, tak Strojárna měla v závěrečných bojích tři želízka v ohni, ale ani jeden z týmů nedokázal svoji účast přetavit víc než jen v účast. Céčko svůj boj o bronz prohrálo asi nejhorším možným výsledkem 0:1 a chlapi v obou duelech zcela jasně tahali za kratší konec lana a končí stejně jako céčko na čtvrtém místě.

         Tímto z mé strany posledním článkem bych se chtěl rozloučit a oficiálně vyhlašuju volné místo na pozici sportovního redaktora / tiskového mluvčího. Mrzelo by mě, kdyby tyto stránky zanikly a nenašel se žádný z nástupců, protože své příznivce máme po celé Evropě (v Německu, Irsku a naše stránky čtou i mechanici v Mercedesu..).

         Remcalům z bloku 2 a 4 se omlouvám za nevalidnost kódu a slibuji, až Strojárna vyhraje strahovskou, tak zbytek dovaliduji. Kromě toho bych se chtěl omluvit všem(speciálně „áčku“), kterým jsem znechutil tu krásnou hru jménem fotbal. Určitě v tom nebyl žádný úmysl, pouze došlo k jednomu velkému nedorozumění...

http://www.fcpricovy.estranky.cz/clanky/komentare-k-odehranym-zapasum/posledni-zapas-zakladniho-kola-na-strahove

Poslední zápas základního kola na Strahově

02.05.2008

V pondělí 28.4. jsme se na hřišti potkaly s obhájkyněmi titulu (a bezkonkurenčně nejlepším týmem) Sebrankou.

Nikdo si nedělal iluze, že bychom mohly získat nějaké body do tabulky, a tak cíl byl jednoduchý: obdržet co nejméně gólů (pokud možno, aby výsledný počet nebyl dvouciferný). Do zápasu nastoupily: Šárka (gólmanka), Ivet, Tessy, Katka, Renny (obránkyně), Terka, Peggy, Marťa a Šáša (útočnice). Z lavičky nás tentokrát dirigoval Smetí.

Při hře měly samozřejmě navrh soupeřky. Jejich přesné nahrávky a rychlé breaky nám dělaly problémy. Brzy jsme dostaly úvodní gól a netrvalo dlouho a přibyl další. V té chvíli to vypadalo, že zápas skončí velmi vysokým skórem. Ale Sebranka jako kdyby se spokojila s náskokem a "nechala hrát" i nás, nebo jsme si zvykly na její styl hry... :o) Prostě jsme s nimi srovnaly krok a další gól do poločasu nepřibyl. Zato po přestávce se skóre upravovalo 5x. Třikrát ve prospěch Sebranky, dvakrát v náš. Pokaždé se za nás trefila Terka :o) Musím však přiznat, že kdyby Šárka tak skvěle nechytala, dostaly bychom jich mnohem více. Takže nakonec jsme prohrály 5:2.

Bohužel se nám při zápasu zranily hned dvě hráčky, tak doufejme, že se brzy uzdraví!

Na závěr bych chtěla upozornit, že tento výsledek je výjimečný od toho minulého hned ze dvou důvodů... dostaly jsme 2x méně gólů a 2x více jsme jich daly! :o)

http://fcstrojarna.sh.cvut.cz/holky/?dodatek=commentary&idclanku=94

Mučením neviňátek, tak by se dal charakterizovat zápas mezi FC Strojárnou „B“ a D.F. Sebrankou. Soupeř opět splnil svoji normu tři góly do pěti minut a pak už ani nebylo o co hrát... Snaživé strojařky si jen dokázaly, že hrát se Sebrankou otevřenou partii rovná se cesta do pekel. Soupeř rychlými brejky a křižními přihrávky doslova ničil Strojárnu.

            Rébus kdo vyhraje strahovskou ligu máme už pro letošní jaro zodpovězenou, teď už zůstává pouze neznámou, kdo bude v roli obětního beránka Sebrance ve finále sekundovat.

D.F.Sebranka – F.C. Strojárna „B“ 13:0


Video ze zápasu: http://rizecek.sh.cvut.cz/strojarna/Sebranka-StrojarnaB.fix.mpg (2,1 GB)

http://fcstrojarna.sh.cvut.cz/holky/?dodatek=commentary&idclanku=90

http://www.fcpricovy.estranky.cz/clanky/zapijeni-prohry-se-sebrankou

Zapíjení prohry se Sebrankou

21.11.2007

Ahoj holky,

chtěla bych Vám PODĚKOVAT za včerejší výkon! Byl to náročný soupeř, to jsme ostatně čekaly, jen je škoda toho výsledku, ale nebojte - určitě do příště s námi bude mít Sebranka potíže :) Doufám, že trenéři s námi udělají přes Vánoce zázrak a v novém roce 2008 budeme vyměněné FC P :) No a v březnu už nezahálíme a zabojujeme!!!

Jak řekly minule Orelky: hrály jsme "srdíčkem" :) a tak to má být. Mě osobně ten fotbal úplně pohltil :)Bohužel pro nás zimní strahovská liga končí, ale už teď se moooc těším na jarní sezónu a zase na naší partu.

Musíme to brát pozitivně, teď je čas věnovat se škole :) Konečně nebudu věčně trávit čas na našich stránkách, co tu přibylo atd. :) Takže ještě jednou děkuju za pěkný výkon a za čas strávený s Vámi :)

Přikládám pár fotek ze včerejšího večera v Lucerně, kde jsme zapíjely prohru se Sebrankou a zřejmě zároveň i poslední zápas v zimní strahovské lize (bohužel      :(  )...

Brutus nás rozproudil, tak se to nečekaně  rozjelo :) Ale my jsme si vystačily :)

Tak doufám, že takových akcí bude do budoucna víc a že i účast bude početnější...

DĚKUJU VÁM ZA PĚKNÝ VEČER !!! 

Vaše Renny

http://www.fcpricovy.estranky.cz/clanky/sebrnka-vs-fc-p----__1

Sebranka vs FC P 10:1

21.11.2007

Zdravím hráčky FC P v lize jménem Strahovská, včera jsem se poprvé zúčastnil těchto bojů a doufám, že jsem Vám nepřinesl smolíka. Zápas nezačal špatně, navíc soupeř hrající jen ve 4 by se dal uhonit, ale hned při prvním rohu jsme s trenérem z bohemky viděli základní chybu a to takticky nezvládnutý styl hry, za to vás samo nechci kritizovat, vy jste se snažili co to šlo,ale dost je podržela gólmanka a za stavu 4 nebo 5 nula už se těžko něco vymýšlí to znám taky moc dobře:)

Jak by řekla Gudrun "tak si mě diriguj trenére" by se sem hodilo - trošku změnit formace a hlavně změnit taktiku na rohy a rozehrávku z autů a bude to na zlatou.

Jen co zpracuji videjko z ostatních zápasů tak uděláme promítání a taktický trénink a vše bude ok:) tak se mějte a mrkněte na článek níže,dost podstatný..

A nebuďte smutné, hra nebyla špatná, nasazení i snaha byla, ale je to sakra dobrá Sebranka......

http://fcstrojarna.sh.cvut.cz/holky/index.php?dodatek=commentary&idclanku=72

Poohlédnutí za strahovskou ligou jaro – 2007

Strojárna na úspěch nedosáhla

    Trošku se zpožděním, ale rád bych se poohlédl za skončenou sezonou Strahovské ligy.

    V premiérovém ročníku SH ligy se představilo celkem 11 týmů s rozdílným výkonnostním potenciálem. Strojárna využila svých bohatých „human resourses“ a vyslala do bojů dva fotbalové týmy s téměř stejným výkonnostním potenciálem. Tím smutnějším týmem, kterému zůstal nepostupový černý Petr v ruce byl tým Amálek. Postup do vyřazovacích bojů holkám utekl o dva body, které určitě chyběly ze zápasu s týmem Chicas (4:4).

    V souhrnu Amálky se svým letošním výsledkem mohou být spokojeny na rozdíl od Tepláků působily i více fotbalověji. Tepláky si postup do elitní čtyřky zajistily až v minutě dvanácte. Semifinálový duel s konkurenční D.F.Sebrankou strojařky nezvládly a porážkou 2:11 pro ně vyhlídky na triumf skončily. V zápase o třetí místo s týmem Vořežprutek holky nenavázaly na předchozí výhru v základní skupině a prohrou 1:3 ukončily své letošní působení ve Strahovské lize. Holky na víc neměly a čtvrté místo se ukázalo jako maximem Strojárny. Objevem letošního ročníku je tím Sebranky, který suverénně vyhrál celou soutěž a těžko by v širokém okolí hledal sobě rovného. Finálová výhra 10:0 stylově zakončila famózní sezonu Sebranky, která by si možná zasloužila postup i do čtvrté ligy.

    Strojárna má co dohánět, výsledek letošní ročník je pro mě zklamáním, protože jsem čekal, že holky budou hrát o vyšší mety. Možná by stálo k zamyšlení pro příští sezonu nestavět dva výkonnostně vyrovnané týmy, ale rozdělit se s plánem: Áčko Strojárny bude mít „povinnost“ hrát minimálně finále a béčko by pouze hrálo pro radost a pobavení...
Výsledky play-off


Semifinále:
Vořežprutky - FC Příčovy 2:4
D.F.Sebranka - 1.FC Tepláky  11:2

o 3. místo:

1.FC Tepláky - Vořežprutky 1:3
Finále:

D.F.Sebranka - FC Přičovy 10:0

D.F. Sebranka vyhrála celou soutěž bez ztráty jediného bodu a s výsledným skórem 161:17.

PS: Česká televize dne 31. května odvysílala  reportáž  o Strahovské lize její zkráceny záznam naleznete na youtube.
odkaz:  http://www.youtube.com/watch?v=zzefgGt5aO4

http://www.fcpricovy.estranky.cz/clanky/vysledky/15_5_-rozhodnuto-___

15.5. ROZHODNUTO !!!

16.05.2007

Po úspěšném pondělním zápase s Vořežprutkami, nás čekal v úterý 15.5. náročný soupeř ve finále - SEBRANKA. Hrály jsme s maximálním nasazením a nadšením, fanoušci skvěle fandili, avšak Sebranka je prostě DOBRÁ a vítězství si zasloužila. Byla pro nás čest prohrát s takovým soupeřem. Všem holkám díky.

Více k výsledkům a vyhlašování cen v úterní večer 15.5. v menze strahovských kolejí se jistě dozvíte na stránkách Strahovské ligy

http://fcstrojarna.sh.cvut.cz/holky/?dodatek=commentary&idclanku=69

Po vysoké prohře končí pro Amálky sezona.

Pro Amálky po vysoké prohře končí sezona.D.F. Sebranka opět řádila, tentokrát to odnesl tým Amálek. Bohužel tento zápas Premier League mi utekl. I když možná to bylo i lepší, protože bych tu jen mazal „med kolem huby“ konkurenční Sebrance, která opět prokázala svoji sílu. Na obranu Amálek nutno podotknout, že to byl jejich druhý večerní zápas ze tří.

    Na Amalkách se projevila únava, v poločase držely holky ještě solidní výsledek 0:4, po 50 minutách se však se svým soupeřem loučily za stavu 0:15. Ve zbývajících dvou zápasech Amálky bodovaly na 100%. Cenná je především výhra nad Debaklem 4:3. Holky tak zakončily premiérovou sezonu na pátém místě s dvoubodovou ztrátou na play-off.

http://fcstrojarna.sh.cvut.cz/holky/?dodatek=commentary&idclanku=67

Tepláky jdou dál...

Strojárna jde dál...

Na přání Martiny, prý mám být stručnější, takže:
Po tragickém prvním poločase, který skončil 0:1 ve prospěch výběru z pyrenejského poloostrova, nastoupily Tepláky pod taktovkou Venci R. do druhého poločasu s taktikou otočit zápas. Presing na snědé Španělky platil a Tepláky v přímé konfrontaci o postup do play-off zvítězily s velkým vypětím sil 2:1, zajistily si tak „exkluzivní“ vstupenku na utkání s D.F. Sebrankou.

7. května 2007 článek na IDNES.cz

http://ona.idnes.cz/fotbal-neni-jenom-pro-kluky-dfo-/ona_telo.asp?c=A070502_074449_ona_pribehy_bih

I ženy hrají rády fotbal.

Fotbal není jenom pro kluky!


7. května 2007  0:03
Ženy kličkující s míčem u nohy jsou pro někoho pořád fantaskní představou. Poslední dobou se však stále více dívek a žen k tomuto "chlapskému" sportu obrací. Co je láká na pobíhání po hřišti v kopačkách?

Je neděle a skupinka mladých lidí si právě symbolicky odpískává přátelský zápas na hřišti v pražských Riegrových sadech. Na tom by nebylo nic zvláštního, dokud člověk nepřijde blíž a neprohlédne si osazenstvo tartanu. S kamarády zde totiž trénuje dívčí tým nově založené ženské ligy strahovské studentské soutěže.

Družstva jsou smíšená, kluci jdou většinou do brány, aby si dívky pořádně zakopaly. O krátké pauze na vydýchání je konečně chvíle se zeptat dvaadvacetileté Ivety proč se rozhodla hrát fotbal.

"Asi hlavně z hecu kamarádky, že bychom my holky mohly dělat taky nějakou sportovní aktivitu společně, jako to dělají kluci. Takže spíš než nadšení tím samotným sportem to nejdříve byla touha se 'socializovat'," říká se smíchem." Ale pak mě to popravdě začalo dost bavit," dodává a odkopává míč na brankáře.

Ovšem ne všechny dívky z týmu jsou z okruhu přátel, naopak téměř většina se "chytla" na inzeráty, které na nástěnky vysokých škol 'zakladatelky' týmu vyvěsily.  A tak na sebe teď "Záda!" a "Přihraj!" pokřikují budoucí právničky nebo absolventky humanitních studií. Kromě vlastních zápasů a utkání kamarádů ale fotbal nijak zvlášť neprožívají. "Beru to jako skvělou hru, díky které se proběhnu, mám pohyb a jsem mezi lidmi, ale že bych sledovala jak skončila Sparta se Slavií, to asi ne. Hrajou hrozně, když už, tak se radši podívám na Manchester," usmívá se třiadvacetiletá Míša.

"To já jsem fotbal vždycky sledovala asi víc než 'průměrná' holka, takže se moje pozornost o něj tolik nezvedla. Rozhodně ale dokážu líp ocenit kvalitní hru," vmísí se do rozhovoru dvacetiletá Anna. "Od malička mám ráda týmové sporty, zkoušela jsem různé, ale u žádného jsem nezůstala. Když jsem se dozvěděla, že se bude otevírat ženská liga malého fotbalu, nadchlo mě to a je vidět, že takových holek, co to tak berou, není málo.

A má pravdu, když se na jaře rozjela na Strahově ženská soutěž, začalo ji hrát hned jedenáct týmů. Pro někoho je to číslo překvapivé, ne však pro Evu Šmeralovou, kapitánku české reprezentace a Sparty.

"Za poslední tři roky se v ženské kopané udělal velký pokrok, ale jde to pomalinku, nemůžeme chtít všechno hned," říká.

Že se ženská kopaná dostává do širšího povědomí, dokázalo i nedávné pozvání Pavlíny Ščasné, jediné české hráčky působící v zahraničí, k mikrofonu komentátorů Ligy mistrů.

"Je to skvělé pro ženský fotbal, že si ji takto vytáhli. Na druhou stranu to ale měla strašně těžké, protože komentovala zápas jako první žena u nás. Ale zvládla to se ctí a zase pomohla ženskou kopanou trošku medializovat," míní Šmeralová.

Nejslavnější tým hrál pro charitu

Přítomnost žen ve fotbalu je přitom stará jako sport samotný. Fresky z pozdních dob čínské dynastie Han (v letech 25 - 205) zobrazují dvě dívčí postavy hrající míčovou hru tsu chu, ze které dnešní fotbal vychází.

Ovšem první čistě ženský zápas se konal až o devatenáct století později, roku 1895 v severním Londýně. Fotbal se mezi ženami ujal hlavně v Anglii během první světové války, jako způsob získání peněz pro nemocnice a zraněné vojáky. Dělnice zbrojní továrny Dick, Kerr's v Prestonu v roce 1917 za tímto účelem sestavily tým, aby se vzápětí vydaly na šňůru vítězných zápasů po Británii, Francii a nakonec i Spojených státech. Zde porazily dokonce i muže výsledkem 5:4.

Na své cestě vybraly fotbalistky 70 tisíc liber pro charitativní účely. Přepočítáme-li sumu na dnešní peníze, jde o čtrnáct milionů liber. Nesmírná popularita tohoto týmu, která vyvrcholila zápasem na liverpoolském stadionu Goodison Park, kde se shromáždilo na 53 tisíc fanoušků, předznamenala i jeho pád. 

Britská fotbalová asociace začala stále hlasitěji namítat, že se z ženské kopané stal až přílišný showbyznys, a že tato hra pro svoji tvrdost stejně není vhodná pro dívky. Asociace ženský fotbal v roce 1921 oficiálně vypověděla ze svých hřišť. Kdo ví, jakou roli na tomto rozhodnutí hrála mužská ješitnost, zápasy žen byly totiž divácky mnohem populárnější než ty mužské. Zákaz nakonec trval až do roku 1969.

Situace není růžová ani pro dnešní fotbalistky. Eva Šmeralová i další musejí zvládat jak práci, tak náročné tréninky a zápasy. Odměny nejsou buď vůbec žádné, nebo opravdu skromné.

"Holky ten sport dělají, dá se říci, srdcem. Chlapi to berou jako svojí práci a toho srdce tam dávají velmi málo. Když se podíváme na první ligu mužů, na to, jaké mají podmínky a výsledky, tak to se nedá srovnat," komentuje rozdíl mezi ženským a mužským přístupem k fotbalu.

"Teď už ale vidíme, že to jde nahoru. Dnešní dvacetileté holky už budou mít požitek z toho, že za určitou práci dostanou i určitou odměnu. Velkou zásluhu na tom má Dušan Žovinec, trenér Sparty i reprezentace."

Ať už jde o malý fotbal nebo velké soutěže, přístup k ženské kopané se v českém prostředí začíná pomalu podobat situaci v západní Evropě nebo Americe. Fotbal už není sportovní alternativa jen pro chlapce, vznikají i týmy, které si budoucí talenty vychovávají i z malých holčiček.

"Je tu velký posun v posledních deseti letech. Dřív žádné informace o ženském fotbalu nebyly, dnes vlezete na internet a zadáte "ženská kopaná". Pokud už je to takto v povědomí lidí, má to vliv i na ty mladší dívky, když se rozhodují o tom, jaký sport chtějí dělat. Mohou si najít svůj tým; je jich sice málo, ale jsou," podotýká Šmeralová.

Pokud přemýšlíte, že byste dcerku přihlásili na fotbal a ve vašem okolí žádný dívčí tým není, nezoufejte. Dívky mohou oficiálně hrát s chlapci až do čtrnácti let! 

Kde získat informace o ženském fotbalu:

http://www.fotbal.cz/
http://www.strahovskaliga.cz/
http://www.thefa.com/womens/
http://www.femalesoccer.net/
http://www.fairgamemagazine.com/
http://www.pinkfootball.com/


Hana Biriczová, iDNES.cz

http://fcstrojarna.sh.cvut.cz/holky/?dodatek=commentary&idclanku=63

na stránkách je i pár fotek ze zápasu...

Sebranka splnila roli favorita

FC Strojárna Praha     Ve středu 12. dubna na výročí potopení Titaniku, hostily  1.FC Tepláky tým D.F. Sebranku. Soupeře jsme si představovali již v minulém článku, takže zmiňovat, že Strojárnu čekal nejsilnější celek fotbalové ligy, by bylo nošení dříví do lesa…

    Holky ze Strojárny dostaly instrukce, jak hrát proti takto silnému soupeři a v souhrnu se jim i naplánovanou strategii podařilo praktikovat. Úvodní nápor Sebranky přežily bez ztráty květinky. D.F Sebranka poprvé narazila na soupeře, který úspěšně čelil jejich drtivému náporu. Strojárna správně praktikovala agresivní pojetí hry a o každý fotbalový metr hřiště statečně bojovala, odměnou jim byla náklonnost fotbalové štěstěny. Soupeř několikrát orazítkovala brankovou konstrukci a chvilkami to před Ivči svatyní zvonilo a cinkalo jak někde na zvonkohře.

    To, že fotbalový bůh nebude věčnou dobu držet ochrannou ruku nad Strojárnou bylo asi všem přítomným jasný. První gól bych zařadil do kategorie zbytečných, křížná přihrávka -  ani ne půlmetr od brankové čáry, přes celou šířku pokutové území by opravdu projít neměla – 0:1. Strojárna musela otevřít hru a začít vymýšlet i nějaké ofenzivní tahy směrem k soupeřově bráně a kupodivu se i útočné výpady dařily. Napřed Danča pěknou uličkou za obránce našla Petru Hejduků.J, která slibně vyhlížející šanci pohříchu spálila jak Pavel Kuka v „nejlepších letech“

    Co se nepodařilo napoprvé, vyšlo na druhý pokus, po levé straně poslala Ivča Prcka k fotbalovému reparátu a ta svoji zkoušku úspěšně složila 1:1Sebranka pak opět zařadila na vyšší rychlostní stupeň a do konce prvního poločasu stihla ještě vrátit vedení na svoji stranu 1:2.

    Ačkoliv soupeř byl ve vedení, byla na něm patrná nervozita a i chvilkami podrážděnost zvláště v osobních soubojích. Není se ani čemu divit, Sebranka v předešlých zápasech namlsaná z gólových hodů a tentokrát prožívala brankový pust. V průběhu druhého poločasu začala pomalu, ale zřetelně Strojárna odpadávat po fyzické stránce, na některých hráčkách se projevila tréninková absence a chvilkami to vypadalo, že někdo z  publika bude muset dávat lekce první pomoci. Bohužel ke smutku fanoušků nikdo zasahovat nemusel a na umělé dýchání se nedostalo. K čemu ale došlo, to bylo utahování smyčky ze strany Sebranky.

    Napřed rozhodčí se snažil podržet akcie Strojárny v kladných hladinách, když nechtěl uznat regulérní gól. Bajuška však v duchu fair play přiznala pravdu a Sebranka šla do trháku. Čtvrtý gól, opět z kategorie zbytečný, nepokrytý aut – 1:4. Pátým gólem završila skvěle hrající Petra Ž. svůj hattrick  - 1:5. Takto zněl i konečný výsledek ve vyhroceném zápase.

    D.F. Sebranka se prezentovala fotbalověji a ukázala svoji kvalitu. V cestě za triumfem je s vysokou pravděpodobností těžko někdo zastaví. Soupeř mi teď odpustí: jak se říká „koho chleba jíš, toho píseň zpívej..,“, pro mě jsou vítězem holky ze Stojárny, která ze sebe vydala maximum a sehrála nejlepší zápas v letošní sezóně!


Rozhovor s D.F. Sebrankou:

Jak se Vám hrálo proti Strojárně? Souhlasíte s názorem, že to byl zatím nejtěžší soupeř, na kterého jste narazily? Zaskočil Vás soupeř něčím?
(Verča S. - D.F. Sebranka): 1.FC Tepláky byl zatím nejtěžší soupeř, na kterého jsme narazily. Po fotbalové stránce jsme toho čekaly víc a na místo toho jsme ze zápasu odešly pokopané, takže se nám moc dobře nehrálo. Soupeřky překvapily výškovou převahou a tvrdou hrou. Navíc se nás po třech zápasech odehraných v pěti lidech sešlo téměř celé družstvo, tak jsme se musely poprat se střídáním, na které jsme nebyly zvyklé.

Spokojení s výsledkem?
Se třema bodama jsme spokojené určitě, ale s výsledkem ne. Šance se musí proměňovat a ty tyče co se v zápase ozvaly, snad jsme si je vybraly do konce soutěže :-))

Myslíte, že Vás někdo zastaví před triumfem v SH lize?
Stát se může cokoliv. Postupujeme jeden zápas za druhým a jak to dopadne, zjistíme v polovině května  Hlavní je, dohrávat zápasy ve zdraví.

Kolikrát týdně chodíte trénovat? V čem vidíte svoji největší sílu?
Společně jako D.F.Sebranka netrénujeme vůbec, scházíme se rovnou na zápasy. Většina holek hraje ve svých klubech velký fotbal, takže trénujeme tam. Naše síla je v tom, že fotbal hrajeme, ale proti „nefotbalistkám“ se hraje špatně, takže se s tím musíme poprat, nepřistoupit na jejich hru a hrát si tu svoji.


    Pro mě byl tohle nejspíš poslední článek v této sezóně, jelikož si jedu užívat do teplých krajů a vracím se až na finále. Leda, že by Strojárna postoupila do závěrečných bojů, to by byla jiná... Kdyby si někdo chtěl střihnout nějaký ten fotbalový fejetonek, tak sem s ním, budu jedině rád…

Přeji hodně ligových bodů a radost ze hry, Řízek.

http://fcstrojarna.sh.cvut.cz/holky/?dodatek=commentary&idclanku=60

Seznamte se, prosím: D.F.Sebranka!

Women Team
    Jestli v minulém článku jsem byl na rozpacích z fotbalových kreacích slečny Úžy, tak dneska se budu muset hodně krotit v emocích.

    Napřed necháme promluvit řeč čísel, D.F. Sebranka sehrála čtyři zápasy se skórem 59:5, což činí průměr na zápas téměř 15 gólů. Pro úplnost zmíním dosavadní výsledky (8:3;26:0;7:1;18:1). Tyto čísla mě přinutila jít se podívat na tu zajímavou „sebranku“ holek.

      Z trenéra D.F. Sebranky jsme se snažili vytáhnout nějaké informace, ačkoliv nebyl příliš sdílný podařilo se nám zjistit, že tým je poskládán z několika profesionálních hráček, které hrají II. ligu a na hře je to patřičně znát. Narážečky a přihrávky do nohy jsou samozřejmosti, připočteme-li k tomu fotbalové myšlení, bojovnost a sehranost máme tu vítěze Strahovské ligy. Tenhle tým nemá slabých stránek a svojí fotbalovou vyspělostí a technikou by mohl konkurovat týmům i ze „čtvrté strahovské“.

    Všem zainteresovaným mohu jen doporučit jít se podívat na tuto „squadra azzuru“, protože od nich se může hodně týmu učit. Jejich zápasy to je recitace z fotbalového slabikáře!